راهنمای کامل برای خرید رولیک صنعتی با کیفیت و قابل اعتماد

راهنمای کامل برای خرید رولیک صنعتی با کیفیت و قابل اعتماد، رولیک صنعتی قسمت‌ هایی از تسمه نقاله هستند که برای جابجایی محصولات یا کالاهای فله‌ ای مانند زغال سنگ، ماسه یا سنگ آهن استفاده می‌شوند که این رولیک صنعتی بخشی از این نصب هستند و برای امکان حمل و نقل ضروری هستند

علاوه بر این رولیک صنعتی در صنعت چاپ و حمل و نقل های پستی نیز کاربرد های بسیار زیادی دارد که بر روی تسمه نقاله که حامل مواد است قرار گرفته و عملکرد آن را تنظیم می کند به همین جهت به صورت حلقه از اطراف رولیک صنعتی عبور می کند و رولیک صنعتی نقاله را به حرکت در می آورند، آن را می کشند و در جهت مورد نیاز هدایت می کنند. در واقع رولیک صنعتی تسمه نقاله را از درام به درام منتقل می کنند و آن ها صرفاً برای حمایت از کمربند خدمت می کنند.

راهنمای کامل برای خرید رولیک صنعتی با کیفیت و قابل اعتماد

انواع رولیک های صنعتی

  • رولیـک جوشی
  • رولیـک تعویضی با قطعات تعویض شده:

همان طور که از نام این قطعات پیداست، قطعات تشکیل دهنده ی آنها به راحتی قابل تعویض یا تعمیر می باشند.

قطعات آب بندی بیشتری نسبت به انواع پرسی دارند و این امر موجب افزایش طول عمر آنها می شود.

شرکت های سازنده رولیک ها، این قطعات را در ابعاد استانداردی ساخته و عرضه می کنند.

این ابعاد در قطر رولر ها خلاصه شده و محدودیت زیادی در طول رولر ها وجود ندارد.

  • رولیـک های ضد سایش
  • رولیـک های مخروطی
  • رولیـک های کله قندی
  • رولیـک های پلیمری
  • پایه رولیـک
  • رولیـک رفت:

در سطح جانبی نوار نقاله می باشد که وزن تسمه (نوار) نقاله را تحمل می کند و مواد انتقالی می باشد.

  • رولیـک ضربه گیر :جایگاه رولیک های ضربه گیر یا impact roller در مکان های ریزش متریال روی تسمه نقاله می باشد.این قطعات مانع از آسیب دیدگی تسمه بر اثر ضربات ناشی از سقوط متریال می گردد.روی بدنه فلزی رولیک، یک حلقه لاستیکی اضافی با مقاومت و ضخامت مناسب قرار گرفته و ماتع از آسیب دیدگی می شود.
  • رولیـک برگشت :رولیک های برگشت وظیفه نگهداری تسمه در حین بازگشت را به عهده دارند.البته برخی از رولیک های برگشت وظیفه تمیز کاری نوار نقاله را نیز برعهده دارند.فواصل حلقه لاستیکی رولیک بر اساس میزان ضربه، فشار و وزنی که متحمل می شوند تعیین می شود.این قطعات در قسمت برگشت تسمه از بخش خروجی به بخش ورودی نوار نقاله می باشند.

عملکرد رولیک صنعتی

در نهایت، باید برای بررسی عملکرد رولیک صنعتی حرکت مورد نظر مواد، میزان کنترل باید و محیطی که نوار نقاله در آن کار خواهد کرد را در نظر گرفت تا اگر گرما، گرد و غبار، کثیفی و رطوبت بیش از حد وجود دارد، یک طرح ناهموار تر مانند نوار نقاله غلتکی زنجیره ای را انتخاب کنید و اگر زمان بندی دقیق و فشار صفر مورد نیاز است، گزینه های نوار نقاله با فناوری پیشرفته را بررسی کنید که دقت لازم را در اختیار شما قرار می دهد.

راهنمای کامل برای خرید رولیک صنعتی با کیفیت و قابل اعتماد

یکی از تجهیزات جانبی و مهم تسمه نقاله می باشد. رولیک صنعتی جزء اصلی از تسمه نقاله ، به عنوان هرزگرد در این سیستم عمل می نماید. رولیک صنعتی براساس تنا‍ژ و نوع مواد حمل شونده

راهنمای کامل برای خرید رولیک صنعتی با کیفیت و قابل اعتماد محل قرارگیری این رولیک صنعتی ، در مکان های ریزش مواد بر روی تسمه نقاله می باشد. به علت وارد آمدن نیروی بیش از حد به تسمه ، پیشنهاد می گردد که از رولیک صنعتی ضربه گیر استفاده گردد.

رولیک صنعتی ها به دلیل داشتن روکش لاستیکی با ابعاد مختلف ایجاد فاصله نموده و از واردشدن ضربه و ایجاد خرابی در رولیک های رفت و برگشت ممانعت بعمل می آورد. رولیک سنتر فروشنده و سازنده انواع رولیک صنعتی با استفاده از بروزترین تجهیزات روز دنیا در ایران می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *